Haber

AK Parti Elazığ, Batman ve Mardin Gençlik Kollarından Gazze’deki saldırılara tepki

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Elazığ, Batman ve Mardin üyeleri, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki gösterdi.

AK Parti Elazığ İl Gençlik Kolları Müdürlüğü üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda “Filistin’deki zulme son verin” yazılı pankart açarak İsrail’i protesto etti.

İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm, yaptığı açıklamada, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin’de yeni bir çatışma ortamı yarattığını, bunun küresel vicdanı derinden yaraladığını ve çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine yol açtığını söyledi.

Gazze’de yaşlı, çocuk ve kadın dahil her sivilin su, yiyecek gibi temel ihtiyaçlara erişiminin dahi engellendiğini belirten Kürüm, “Maalesef İsrail’in bu vahşeti karşısında sözde insan hakları savunucuları ayakta kaldı. sessiz kaldı ve hatta bazıları İsrail’i desteklemek için sıraya girdi.” girmiştir.” dedi.

Konuşmanın ardından katılımcılar ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Gazi Caddesi’ne yürüdü.

yarasa Adam

Batman’da AK Parti İl Merkezi önünde Filistin bayrakları ve “Gazze’de soykırım var” ve “Özgür Filistin” yazılı pankartlar taşıyan partililer, İsrail karşıtı sloganlar attı.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Yasin Aslan, yaptığı açıklamada, “Her karış arazinin yoğun bombardımana tabi tutulduğu Filistin’de orantısız güç ve savaşlarda bile kullanılması yasak olan fosfor bombaları kullanılıyor. En temel insan hakları bile hiçe sayılıyor, insan onuru ayaklar altına alınıyor.” “İsrail bir kez daha tarihe adını kara lekeyle yazdırdı.” dedi.

mardin

Mardin’de AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ve vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda bir araya geldi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı, İsrail’in açık hava hapishanesine çevirdiği Gazze’de hastanelerin bile bombalandığına dikkat çekti.

Atlı, “Türkiye ötesinde bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK Gençlik olarak, daha adil bir dünya vaadiyle yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde, her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu belirtiyoruz. İnsanlığı ve hukuku bilmeyen katillerin karşısında olacağız.” dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç ve İl Başkanı Vahap Alma’nın da katıldığı programda, ellerinde pankart ve bayraklarla İsrail karşıtı sloganlar atan gençler, Vali Ozan Caddesi’ne yürüyerek İsrail’in yaptığı zulümleri kınadı.

selim-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu