Haber

Bornova Belediyesi Kahramanmaraş depremi sonrası teşekkür aldı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve ekibine duygulu bir ziyarette bulunuldu. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Cemal Gürsel Mahallesi Muhtarı Ali Doğan, Lider İduğ’u makamında ziyaret ederek depremzedeler adına teşekkür plaketi takdim etti.

Kahramanmaraş depreminin ardından bölgede çadırkentler kurarak depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışan Bornova Belediyesi, bölgeye onlarca TIR yardım malzemesi gönderdi, çadırkentte kreş açtı ve depremzede olan çok sayıda depremzedeyi ağırladı. yurtlarında ve sosyal tesislerinde İzmir’e gelerek bölge halkına teşekkür etti.

YAZILI TARİH

Bölge halkı adına Belediye Başkanı İduğ’u ziyaret eden Cemal Gürsel İlçe Muhtarı Ali Doğan, “Bornova Belediyesi ilçe belediyesi olarak bizler için çok çalıştı. Sadece Malatya’yı değil 11 ile yetinmedi. Tarih yazdı. Bu büyük bir başarı. Size ve ekibinize çok teşekkür ederim” dedi.

‘HER ZAMAN YANINDAYIZ’

Bornova Belediyesi olarak depremin olduğu ilk günden itibaren bölgeye yardım için çalıştıklarını belirten Önder Mustafa İduğ, “Yanınızda olmak, yaralarınızı sarmak için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Biliyoruz ki burada böyle bir felaket olsaydı yanımızda olurdunuz.Çadırlarda hayatın giderek zorlaştığının farkındayız. İnşallah oradaki enkaz kaldırılır ve hasarlı binalar bir an önce yıkılır. Vatandaşlarımız önce konteynerlere sonra binalara geçebilecek” dedi. Birleşmiş Milletler’in Türkiye’de depremzedeler için fonu olduğunu belirten Önder İduğ, “Depremzedeler için konteyner desteği verecekler. Bunun için sözümüzü tuttuk. Geldiklerinde uygun yerlere yerleştirilecekler.”

emirgazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu