Haber

CHP’li Muharrem Erkek: ‘Cumhurbaşkanımız takdir ederse Adalet Bakanı olarak görev yapacağım’

14 Mayıs seçimlerini Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı kazanması halinde kabinede yer alacak isimler merak ediliyor.

Habertürk’te konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, kurulacak yeni kabinede Adalet Bakanı olacağının sinyalini verdi. Adam, “Cumhurbaşkanımız takdir ederse kabinede Adalet Bakanı olarak görev yapacağım” dedi.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Bakanlığın iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan Muharrem Erkek, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale ve Balıkesir’in birer bakanı olacağını söylediğini söyledi. Millet İttifakı’nın iktidara gelmesiyle Adalet Bakanı olarak da görev yapacağını belirten Erkek, “Kimsenin şahsi kaygısı yok. Cumhurbaşkanımız takdir ederse evet kabinede Adalet Bakanı olarak görev yaparız. Devam ediyoruz. Bu konu üzerinde çalışmak için” dedi.

Muharrem Erkek şöyle devam etti: “Önce Cumhurbaşkanımız yemin edip göreve başlasın. Cumhurbaşkanı ve yardımcıları istişare edecek ve sonucunda görev yapacak bakanları Cumhurbaşkanımız açıklayacak.” (HABER MERKEZİ)

habersuruc.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu