Haber

Diyarbakır kickboksçu Türkiye ikincisi oldu

22-29 Ocak 2023 tarihlerinde Şanlıurfa’da başlayan gençler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler Türkiye kickboks turnuvasının ikinci gününde Diyarbakırlı Yağmur Demir hafif kontakt bayanlar 70 kiloda Türkiye ikincisi oldu.

Şanlıurfa’da, 22-29 Ocak 2023, 11 Nisan Spor Hall of Turkey’de Mustafa Durmuşoğlu anısına düzenlenen gençler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler Türkiye kickboks turnuvasına Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 6 bin 500 sporcu katıldı. Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Lideri Salim Kayıcı, törende yaptığı konuşmada Urfa’da çok güzel bir konut sahipliği düzenlemesinden bahsetti. Kayacı, “Mustafa Durmuşoğlu anısına Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Yetişkinler Kick Boks Turnuvasını düzenledik. Türkiye genelinde 81 ilden yaklaşık 6 bin 500 sporcu katıldı. 2018’de başarılı olan sporcularımızın sonuçlarına göre Milli Takımı oluşturacağız. Katılan herkese teşekkür ederim.”

Yağmur Demir’in baş antrenörü Güney Yakar, Yağmur’un bu spora 4 yıl önce başladığını söyledi. 4 yıl gibi kısa bir sürede kendi kategorisinde büyük başarılara imza attığını söyleyen Yakar, “Yağmur, Türkiye genelindeki resmi turnuvalarda podyuma çıkarak ve dereceler alarak birçok başarıya imza attı. Asıl hedefimiz milli takıma katılıp forma giymek olacak. Bunun için de çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Dünya üniversiteleri arasında yapılacak şampiyonada Diyarbakır’ı ve üniversitesini Yağmur temsil edecek” dedi. – DİYARBAKIR

dikmenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu