Haber

İran’dan Kan Ağlatan İddia: İşkenceyle Öldürülen İsyancıları Tedavi Eden Doktor

İran’da Mahsa Amani’nin ahlak polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitirmesinin ardından gösteriler devam ederken, protestocuları tedavi eden doktor Ayda Rüstemi’nin işkence edilerek öldürüldüğü iddiası gündeme bomba gibi düştü. sosyal medyada #Aida_RostamiEtiketin yaşadığı iddia edilen olaya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Malzeme almaya gitti, kaza geçirdiği haberini aldı.

12 Aralık’ta Ekbatan’da çok sayıda yaralı protestocuya baktıktan sonra Rustami, bazı tıbbi malzemelerinin tükendiğini fark etti. Kayıp materyali almak için bir protestocunun evinden ayrıldı ve ondan bir daha haber alınamadı. Yerel bir polis karakolu ertesi gün Rustami’nin gece bir otomobil kazasında öldüğünü bildirmek için ailesini aradı.

“Araba kullanırken kaza yaptığınızda iki elinizin de kırılması, vücudunuzun alt kısmının morarması ve gözlerinizin tamamen çıkması mümkün değil”

Aileye yakın bir kaynak, “Rüstemi’nin ölüm nedeni bir araba kazası olamaz. Araç kullanırken kaza yaptığınızda iki elinizin de kırılması, vücudunuzun alt kısmının morarması ve gözlerinizin tamamen çıkması mümkün değildir.söz konusu.

IranWire sitesinde yer alan habere göre; Yine kesin kaynağın verdiği bilgiye göre, adı geçen doktor, ailesine Ayda’nın gerçek ölüm nedenini açıklamamalarını emretmişti. Aile, polisten Rustami’nin arabasını ve trafik kazasının meydana geldiği yeri göstermelerini istedi. Ama bu istekleri geri çevrildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu