Yaşam

Meşhur Etkinlikte Alarm Zilleri: ABD’nin Burning Man Festivali’nde ‘Ebola’ Söylentileri Endişelendiriyor!

ABD’nin en ünlü eğlence etkinliklerinden biri olan Burning Man festivalinin meşhur çılgın havası, bu yıl şiddetli yağmurların kaotik bir korku ve panik büyüsünü tetiklemesiyle daha da kötüleşti! Daha fazlası içeriğimizde…

ABD’nin Nevada eyaletinde her yıl düzenlenen Burning Man festivali, birbirinden başarılı sanatçıları sahnede ağırlıyor ve konuklar için muhteşem bir festivale dönüşüyor.

Festivalde ünlü isimler de tarzlarını sergiliyor.

Festivalin amacı, her bireyin yaratıcı güçlerinin ortaya çıkmasıyla kendini ifade etme ve kendine güvenme sonucunda yeni bir kültür yaratmaktır.

Amaç, dayatılan toplumsal kuralların yarattığı engelleri ortadan kaldırarak, bireysel özelliklerin öne çıktığı bir ortam yaratmaktır.

Ancak bu yıl Burning Man festivaline katılmak isteyenler için işler hiç de kolay değil! Kötü hava koşullarıyla boğuşan ziyaretçiler, Ebola’nın ortalıkta dolaştığına dair söylentilerle neşeleniyor.

Burning Man festivalinin meşhur vahşi atmosferi daha da kötüleşti; Kapılar kilitliydi ve kimse içeri girip çıkamıyordu.

Fısıltıların kurgu olduğu ortaya çıktı ama sergilenen panik ve çaresizlik, ruh halini özetliyor gibiydi. Bir kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, polis soruşturması sürüyor.

Çamur fırtınalarının derme çatma şehri vurmasının ardından organizatörler giriş ve çıkış yollarını kapatmak zorunda kalırken, bilgi ve terör tacirliği de yaygınlaşıyor.

Belki bu çılgınlıkların başında ölümcül Ebola virüsünün dolaşımda olduğu iddiaları geliyordu ama durum böyle değil.

Bu fısıltılar, 2 Eylül Cumartesi günü eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformunda başladı; hatta bazı hesaplar, Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) gibi görünen bir şeyin geçersiz ekran görüntülerini bile gösteriyordu.

Ancak bu gönderilerle ilgili iddialara rağmen CDC’nin buna benzer bir şey gönderdiğini gösteren hiçbir kanıt yok.

Diğer geçersiz tezler ise festival çevresinde karantina alanı oluşturulduğu ve bölgeye abluka oluşturmak için uçakların gönderildiği yönündeydi.

Festivalde bir kişinin hayatını kaybettiği haberiyle birlikte kaotik manzaralar daha da derinleşti.

Olayla ilgili çok az şey biliniyor ancak Pershing İlçesi Şerif Ofisi, “şu anda bu yağmur olayı sırasında meydana gelen bir ölümün araştırıldığını” ve ailenin bilgilendirildiğini söyledi.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

haber-buldan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu