Yaşam

RTÜK’ten Ceza Alan Kızılcık Şerbetine Öncü Yalıçapkını’ndan Destek Yağdı!

Son dönemde hem çok konuşulan hem de yakından takip edilen Kızılcık Şerbeti dizisi RTÜK’ün gündeminde. Nursema’nın çok konuşulan sahnelerinin ardından RTÜK, diziye 5 bölüm ara verdi. Kızılcık Şerbeti’ne verilen cezanın ardından sosyal medya ayağa kalkarken, izlenen diğer dizilerden biri olan Kingfisher Kızılcık Şerbeti’ni de pekiştirmek için geç kalınmadı.

Dönemin en popüler yapımlarından biri olan son zamanların en çok konuşulan dizisi Kızılcık Şerbeti her hafta farklı bir etkinlikle gündemde.

Son bölümlerde Nursema’nın düğün gecesi pencereden dışarı atılarak zorla evlendirilmesi sosyal medyada ve televizyonlarda büyük yankı uyandırdı.

Bu sahne sosyal medyayı ikiye bölerken farkındalık yarattığı için sahneye destek verenler de oldu ancak RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bu sahne için soruşturma başlattığını duyurdu.

Soruşturmanın ardından RTÜK, Kızılcık Şerbeti’ndeki kadına yönelik şiddet sahneleri nedeniyle %5 para cezası ve beş program durdurma cezası verdi.

Kızılcık Şerbet’in Twitter hesabında “RTÜK Kızılcık Şerbeti’ne dokunma” yazısının ardından paylaşım yapıldı ve kısa sürede TT oldu.

Birçok ünlü isim ve oyuncu da diziye destek verdi ?

Bunların yanı sıra son dönemin en popüler dizilerinden biri olan ve reytinglerde sık sık Kızılcık Şerbeti ile yarışan King’s Playboy oyuncuları diziye destek verdi.

Dizinin sevilen başrol oyuncuları Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir de sosyal medyada Dokunma Kızılcık Şerbeti’ni paylaşarak diziye destek verdi.

keles-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu