Haber

Tekirdağ’da PKK/KCK operasyonu: 5 kişi tutuklandı

Tekirdağ’da düzenlenen operasyonda PKK/KCK terör örgütünün gençlik örgütünde (DGH) faaliyet gösterdiği tespit edilen 5 kişi tutuklandı. Yakalananlar arasında 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde YSGP ikinci adayı ve HDP Süleymanpaşa ilçe başkanı var.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü grupları, PKK/KCK terör örgütünün hareket ve faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Polis ekiplerince PKK/KCK terör örgütünün gençlik örgütünde (DGH) faaliyet gösterdiği tespit edilen 5 kişiye eş zamanlı operasyon düzenlendi.

28’inci Milletvekili Genel Seçimi’nde YSGP ikinci sıra milletvekili adayı SK ve HDP Süleymanpaşa ilçe lideri NA’nın da aralarında bulunduğu, örgüt faaliyetlerine ilişkin ifadeleri ve kimlik beyanları bulunan NO, SS ve BK adlı toplam 5 kişi yakalandı. eş zamanlı bir operasyonda.

Etkisiz hale getirilen PKK’lıların fotoğrafları ele geçirildi

Terörle Mücadele ekiplerince düzenlenen operasyonda Tekirdağ Süleymanpaşa HDP İlçe Başkanlığı binasında yapılan aramada çok sayıda dijital malzeme, etkisiz hale getirilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarına ait fotoğraflar, çete liderinin kitapları bulundu. örgüt, Abdullah Öcalan, örgüt belgeleri, el koyma kararı olan çeşitli yayınlar, örgüt afişleri, pankartlar. KCK-HDK örgütüyle ilgili defterler ve isim listeleri bulunarak ele geçirildi.

Gözaltına alınan 5 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu