Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, Esenyurt’taki projeleri paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı devam eden Haramidere İyileştirme Projesi’nin çalışma alanında Esenyurtlularla bir araya gelerek tamamlanan, devam eden ve planlanan projeleri paylaştı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre programa İmamoğlu’nun yanı sıra Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri ile ilçe halkı katıldı.

İmamoğlu burada yaptığı konuşmada, son dönemde İstanbul’da güçlü ve önemli bir enerji yakaladıklarını ifade etti.

İstanbul’un her yerinde hayatı olumlu yönde değiştirmeye çalıştıklarını vurgulayan İmamoğlu, şöyle konuştu:

“İyi değişiklikler ve temel analizler yapıyoruz. Projelerimizin bir bütün olarak kentsel yaşamı dönüştürme kabiliyetine sahip olması için çalışıyoruz. Durum yönetmiyoruz, radikal kararlar alıyoruz. Aralarındaki sinerjiyi önemsiyoruz.Burada bir altyapı projesi ele alıyoruz.Bunu çözerken üzerindeki yeşil alanı, meydanları nasıl dönüştürebileceğimiz veya nasıl hızlı bir şekilde fonksiyon koyabileceğimiz konusunda ortak bir sinerji ortaya koyuyoruz. yanına nasıl kreş koyabiliriz ya da bu bölgede özellikle kadınların çocukları ile birlikte kullanabileceği sosyal alanları nasıl oluşturabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu